    Zebra ET45BB-101D1B0-NA ET45 10 inch Rugged Android Tablet
    SKU: ET45BB-101D1B0-NA
    SKU: ET45BB-101D1B0-NA
    Purchase Zebra ET45BB-101D1B0-NA ET45 10 inch Rugged Android Tablet
    The Zebra ET45BB-101D1B0-NA ET45 10 inch Rugged Android Tablet has been discontinued and is no longer available for sale.
    See the Related Item(s) tab or call PTS for replacement details 1-877-640-4152.
    Add Zebra ET401EB-301P1B2P-NA ET401 10 inch Rugged Android Tablet to cart
    Product Description
    The Zebra ET45BB-101D1B0-NA 10.1" Rugged Android Tablet is a sleek, consumer styled tablet with the durability, ease-of-use, data capture capabilities and flexibility your business requires. Android 11 OS provides instant familiarity, enabling rapid adoption and minimal training requirements, while Zebra's powerful Mobility DNA provides over a dozen highly valuable tools that boost business-class performance, ease-of-use, security and manageability above the competition.
    Virtually nothing will stop your ET45 10.1" tablets from delivering the reliable operation your workers need including drops to concrete and plywood, rain, snow, dust, extreme heat, subzero temperatures, spilled liquids, and a hose-down at full force. The high-resolution Corning Gorilla Glass display is shatter and scratch-resistant with Best-in-class brightness for easy reading, indoors and outside, even in bright sunlight.
    Find Apps for your ET45 on TracerPlus.com >>
    What's Included:
    • Zebra ET45 10.1" Rugged Tablet with SE4710 1D/2D Imager, 13MP Rear, 5MP Front Camera, 4GB RAM / 64GB Flash Memory, 5G LTE WAN, GPS, 802.11ax WiFi 6, 2x2 MIMO, Bluetooth 5.1 and Android 11 OS
    • 7600 mAh Lithium Ion Battery
    Note: Additional products and software may be required.
    Zebra ET45BB-101D1B0-NA
    • Android 11, upgradeable through Android 14
    • 10.1 in./25.7 cm Capacitive multi-touch Panel; 500 nits, Supports up to 1920x1200, Corning Gorilla Glass; daylight viewable
    • 5G LTE WAN, GPS, 802.11ax WiFi 6, 2x2 MIMO, Bluetooth 5.1
    • SE4710 1D/2D Imager
    • 4 GB LPDDR4X SDRAM/64 GB UFS Flash; user accessible micro SDXC card slot
    • Qualcomm SnapdragonTM SM6375 octa-core 2.2 GHz CPU
    • 7600 mAhr, 3.87V, rechargeable Li-Polymer; user replaceable (29.61 Whr)
    • 10.15 in. W x 6.41 in. H x 0.45 in. D, 1.52 lbs