    Zebra ZD6A022-D41B01EZ ZD611D Direct Thermal Desktop Printer
    SKU: ZD6A022-D41B01EZ
    SKU: ZD6A022-D41B01EZ
    Purchase Zebra ZD6A022-D41B01EZ ZD611D Direct Thermal Desktop Printer
    See the Related Item(s) tab or call PTS for replacement details 1-877-640-4152.
    Add Zebra 10010037 DT 1.2 x .85 Z-Select 4000D Barcode Labels to cart
    Add Zebra 10010036 DT 1 x 3 Z-Select 4000D Barcode Labels to cart
    Add Zebra 10010028 DT 2 x 1 Z-Perform 2000D Barcode Labels to cart
    Add Zebra 10015784 DT 1.25 x 1 Z-Perform 2000D Barcode Labels to cart
    Add Zebra 10026381 DT 2 x 1 Z-Perform 1000D Barcode Labels to cart
    Product Description
    Invest in the best with the premium Zebra ZD6A022-D41B01EZ 2.2" 203 dpi Direct Thermal Desktop Printer that gives you the features, next-generation technology, flexibility and security you need for years of hassle-free printing. See status and make changes quickly with Zebra's exclusive Print DNA software suite that allows easy setup, operation, management and maintenance.
    What's Included:
    • Zebra ZD611D 2.2" 203 dpi Direct Thermal Desktop Printer with Linerless, With Cutter and Label Taken Sensor, USB 2.0, USB Host, Ethernet, 802.11ac WiFi, Bluetooth 4.2
    • USB Cable
    • AC Power Supply
    • US Power Cord
    Zebra ZD6A022-D41B01EZ
    • Resolution: 203 dpi/8 dots per mm
    • Memory: 512 MB Flash; 256 MB SDRAM
    • Print Width: 2.2" (56mm)
    • Print Speed: Up to 8 ips / 203mm per second maximum
    • Dual-wall frame construction
    • 5 status icon, 3 button user interface
    • OpenACCESS for easy media loading
    • USB 2.0, USB Host, Ethernet, 802.11ac WiFi, Bluetooth 4.2
    • Direct Thermal
    • Linerless, With Cutter and Label Taken Sensor
    • 8.6" L x 4.5" W x 6.0" H, 2.36 lbs