    Zebra ZD4A022-T01M00EZ ZD411T Thermal Transfer Printer
    SKU: ZD4A022-T01M00EZ
    SKU: ZD4A022-T01M00EZ
    No reviews yet. Write a review!
    Purchase Zebra ZD4A022-T01M00EZ ZD411T Thermal Transfer Printer
    2.2" Desktop Printer, Tear Bar, 203 dpi, 6 Ips, USB, Modular Connectivity Slot, Thermal Transfer
    Choose Service:
    Add a quantity to the desired item(s) below and they'll be added to cart too.
    Product Description
    No Printer rises to the occasion quite like the Zebra ZD4A022-T01M00EZ 2.2" 203 dpi Thermal Transfer Desktop Printer, a printer that exceeds all possible expectations in performance and ergonomic experience. The ZD411T is easy to setup, fulfilling Zebra's intention to create a universal-use experience, along with being easy to operate, manage and maintain.
    What's Included:
    • Zebra ZD411T 2.2" 203 dpi Thermal Transfer Desktop Printer with Tear Bar, USB, Modular Connectivity Slot
    • .5" Empty Ribbon Takeup Core
    • USB Cable
    • AC Power Supply
    • US Power Cord
    Zebra ZD4A022-T01M00EZ
    • Resolution: 203 dpi/8 dots per mm
    • Memory: 512 MB Flash; 256 MB DDR3 SDRAM
    • Print Width: 2.2" (56mm)
    • Print Speed: Up to 6 ips / 152mm per second maximum
    • Dual-wall frame construction
    • 5 status icon, 3 button user interface
    • OpenACCESS for easy media loading
    • USB 2.0, USB Host, Modular Connectivity Slot
    • Thermal Transfer
    • Tear Bar
    • 9.56" L x 5.46" W x 6.66" H, 3.59 lbs